logo

obruvod

Srdečně Vás vítám na mých stránkách,

tyto stránky jsou věnovány těm, kteří se rozhodli udělat něco pro sebe i své zdraví, jelikož masáže patří mezi nejstarší a nejoblíbenější regenerační techniky. Mají pozitivní dopad na náš organismus, posilují a regenerují naše tělo a i duši. Pravidelná masáž je výborným doplňkem při fyzických aktivitách, stejně tak se používá při rekonvalescenci po různých nemocech, operacích a úrazech.

Masážím jsem se začala věnovat již během mé profese zdravotní sestry, když jsem v roce 1994 absolvovala svůj první masérský kurz. Během dalších let jsem se zúčastnila několika dalších rekvalifikačních kurzů, jejichž znalosti nyní aplikuji v praxi. Mé odborné znalosti jsou značně ovlivněny vystudováním Institutu Tradiční čínské medicíny (TČM) a dále měsíční stáží na klinice v Číně ve městě Tianjin.

Nejčastěji zařazované metody z oblasti TČM v mé praxi je reflexologie chodidel, baňkování, moxování, quasha, aurikuloterapie (akupunktura ucha) a poradenství v oblasti stravy dle pěti elementů, které přes svou „jednoduchost“ vykazují vysoký účinek, jak v oblasti pohybového aparátu, tak v oblasti funkce vnitřních orgánů. Účinek terapie TČM lze podpořit i užíváním bylinných směsí tradiční čínské medicíny. Tyto přírodní produkty mimo jiné navracejí rovnováhu do organismu a pomáhají tedy přírodní cestou zbavit se dlouhodobých zdravotních potíží, jelikož jak řekl již V. Ando: „Tradiční čínská medicína nehledá za každou nemocí nějakého konkrétního původce, neklasifikuje tisíce druhů nemocí (tak jako v klasické medicíně) a ani je nezkoumá izolovaně. I v tomto případě se na věci dívá z hlediska rovnováhy Qi (čchi), Yin-Yangu a pěti prvků.

„Chceš-li, aby strom řádně rostl, musíš zpevnit jeho kořeny, přeješ-li si, aby voda proudila daleko, musíš pročistit její prameny.“ (Čeng z období Tchang, 618 – 906).

Kromě aplikování TČM se samozřejmě věnuji i tradičním masážím, Dornově metodě, masážím pomocí lávových kamenů, thajským masážím, aj. V mé nabídce naleznete také přístrojovou lymfodrenáž.

Certifikat